środa, 8 lipca 2009

Śpioszki, Madonna i Jacko

Ostatnio popadam w klimaty trochę bardziej egzystencjalne. Takie tam rozmyślania o życiu, wszechświecie i całej reszcie.Pewnie spory wpływ na to mają próby ingerencji "pewnych środowisk" w moją wolność osobistą. Zresztą sporo myślę o religii-bo i ten cały zgiełk medialny wokół in vitro, protesty przeciw koncertowi Madonny i tan trochę groteskowy spektakl związany ze śmiercią Michaela Jacksona.
Z drugiej strony sporo pozytywnych emocji związanych z nadciągającym "tupotem małych nóżek" (nie mylić z tupotem białych mew ;-).
Kiedy kilka dni temu rozpakowaliśmy paczkę z pierwszymi kupionymi ciuchami (przy okazji dzięki "koleżanko-bocianowiczko" za gratisy :-)))- to na sercu jakoś tak ciepło się zrobiło. No, absolutnie nie jak macho się poczułem.
Taka dziwna ta męska, ojcowska emocja. Trudno ją nazwać. Poczułem w sobie coś co do tej pory wyczuwałem w swoim tacie. Nie wiem czy potrafię to jaśniej wytłumaczyć. Taka mieszanina wspomnień z dzieciństwa-łącznie z zapachem ojcowej piżamy, z którą lubiłem spać kiedy rodzice zostawiali mnie samego w domu i wieczorem robiło się trochę straszno.
Jednym słowem czułem się jakbym "wskoczył w skórę własnego ojca" jakkolwiek dziwacznie by to nie zabrzmiało.
Fajne uczucie.
Zresztą mam wrażenie ,że teraz nasze relacje z tatą trochę się zmieniają. Nie rozmawiamy o tym, bo i tata nie jest "mistrzem wyrażania emocji",ale wydaje mi się, że dopiero teraz przestałem być dla niego dzieckiem :-)(z mama tak łatwo nie będzie-pewnie nawet jak będę miał 50-siatkę to usłyszę "uczesz włoski"-jakie włoski do cholery, przecież mam lśniącą glacę mamo?".
W każdym razie kiedy wyciągnęliśmy z paczki te kaftaniki i inne gadgety, których nazwy pewnie niedługo już poznam ;-) to, no... rozczuliłem się po prostu.
Żeby wrócić do równowagi musiałem sobie zapuścić Motorhead ;-))))
"Here we go again, on a 747,
Looking at the clouds
From the other side of heaven,
Smoking & drinking, never gonna stop,
Reading magazines,
Stop me looking at the clock,
Wanna watch the movie,can't keep still,
Flying down to Rio, going to Brazil...."

1 komentarz:

  1. piękny post skarbie- aż się rozczuliłam, ach te moje hormony...
    koleżanka małżonka

    OdpowiedzUsuń